Daszek kominowy

Wielu producentów kominów stalowych oprócz samych przewodów oferuje także duży wybór kominowej galanterii. Jednymi z przydatnych akcesoriów, którymi warto się zainteresować, są różnego rodzaju daszki kominowe.

Stalowe daszki można montować na wylotach wszystkich rodzajach kominów – murowanych z wkładem, ceramicznych bądź stalowych. Jeśli nie ma potrzeby stosowania specjalnych nasad poprawiających ciąg komina, wystarczy właśnie daszek. Takie zakończenie przewodu idealnie nadaje się dla kominów pracujących w nadciśnieniu, czyli tam, gdzie spaliny, albo zużyte powietrze w kanałach wentylacyjnych, są wypychane na zewnątrz za pomocą wentylatora.

Sprawdź nasze daszki kominowe

Daszki kominowe

Daszki kominowe to nie tylko poprawa estetyki zakończenia komina i ozdoba dachu. Akcesoria te mają też za zadanie chronić przewód kominowy przed przedostawaniem się do środka opadów atmosferycznych, które mogłyby powodować korozję lub zawilgocenie komina. Daszek chroni wylot komina także przed ptakami, które nierzadko upatrują sobie to miejsce na budowę gniazda.

Wybierając daszek warto zwrócić uwagę na jego kształt (wybór jest naprawdę spory). Gdy daszek jest silnie wysklepiony, w czasie silnego wiatru- zgodnie z prawami aerodynamiki – pod kopułą daszku może powstawać strefa nadciśnienia, która może blokować wypływ spalin. Warto więc zdecydować się na daszek o kształcie bardziej płaskim lub dwuspadowym.

Przed zakupem daszka na komin na pewno warto zasięgnąć opinii kominiarza lub instalatora, i skonsultować z nim konkretny przypadek.